Lut 19

Kavos

by in Biednyturysta.pl

Choć lato dobiegało już końca, a zmęczone sezonem Kavos nieco opustoszało, każdej nocy miasto budziło się do życia wypełniając po brzegi bary i restauracje. Była to jednak tylko namiastka tego co działo się tu jeszcze kilka tygodni temu. Pomimo drugiej połowy września gorące słońce w dalszym ciągu opalało naszą skórę na brązowo a lokalne biura podróży zapewniały całkiem spory wachlarz możliwości dla spragnionych doznań turystów.

Kavos - widok z naszego pokoju

Kavos – widok z naszego pokoju

Kavos to niewielkie miasto położone na południu wyspy Korfu, właściwie na samym jej cyplu. Samo miasto nie wiele ma wspólnego z antycznymi atrakcjami Grecji, jest za to mekką brytyjskiej młodzieży, która całymi masami przyjeżdża na wakacje. Dlatego wybierając się tu w pełni sezonu trzeba się liczyć z tłumami rozkrzyczanych i imprezujących do upadłego „turystów”:).

Aspro Kavos - lokalne biuro podróży

Aspro Kavos – lokalne biuro podróży z którego korzystaliśy

Nie znaczy to jednak, że w Kavos oprócz imprezowania nie ma żadnych innych atrakcji. Wręcz przeciwnie można tu korzystać ze sportów wodnych, wypożyczać quady, skutery, zaglądnąć na dziką (sekretną) plażę i położone nieopodal ruiny klasztoru, a także skorzystać z wycieczek organizowanych przez lokalne biura podróży.

 

 

 

Co można robić w Kavos??

 

Można wynająć quada…

IMG_6118

i wybrać się na okoliczne plaże…

IMG_6158

Można też odwiedzić lokalną dziką plażę

IMG_6156

niedaleko której, na wzgórzu znajdują się ruiny klasztoru

20130919_145328_Richtone(HDR)

i nie samowite widoki.

20130919_145551_Richtone(HDR)

Oprócz tego można się wybrać na wycieczki poza miasto np. do Albanii

IMG_6162

Lub rejs na Paxos i Antipaxos zaliczanych do dwudziestu najpiękniejszych wysp na świecie, porównywanych z wyspami karaibskimi

20130922_125134

Tags: ,

3 komentarze to “Kavos”

  1. From