Lip 25

Tower Bridge – zwodzony most na Tamizie

by in Londyn

Tower Bridge to jeden z najbardziej rozpoznawalnych mostów na świecie, należy również do najczęściej odwiedzanych przez turystów miejsc w Londynie. Leżący przy Twierdzy Londyn most robi ogromne wrażenie. Jednak prawdziwe emocje zaczynają się dopiero gdy ciężka konstrukcja otwierana jest aby przepuścić statek płynący Tamizą.

Tower Bridge

Tower Bridge

Tower Bridge miał być drugą przeprawą przez Tamizę, zaraz po Moście Londyńskim (London Bridge). Jego budowa rozpoczęła się w 1884 i trwała 8lat. Ogromna konstrukcja zaprojektowana przez Sir Horace Jones miała stylem przypominać sąsiadującą Tower of London, a zarazem rozładować natężenie ruchu ulicznego w rozwijającym się Londynie. Most oficjalnie został otwarty 30 czerwca 1984 roku przez Księcia Walii (przyszłego Króla Edwarda VII) oraz jego żonę Księżną Walii.

Tower Bridge jest mostem zwodzonym, umożliwiającym przepływanie statków oceanicznych do około 40,5 m wysokości powyżej poziomu wody. Przez pierwsze lata był otwierany nawet 6000 razy rocznie, teraz jedynie 1000 razy na rok. O tym kiedy dokładnie most będzie podnoszony możemy dowiedzieć się z oficjalnej strony mostu w którym również znajduje się muzeum jego historii.

Tabela otwarć mostu Tower Bridge

Godziny otwarcia muzeum

Lato:

Kwiecień – wrzesień – 10:00 – 18:00 (ostatnie wejście 17:30)

Zima:

październik – marzec – 9:30 – 17:30 (ostatnie wejście 17:00)

Muzeum jest zamknięte 24-26 grudnia, i otwierane o godzinie 10:00 1 stycznia

Ceny biletów

dorośli £8.00

dzieci (wiek 5-15) £3.40

dzieci (wiek 5) za darmo

bilety rodzinne £12.50

niepełnosprawny/opiekun za darmo

A co można zobaczyć w muzeum? wszystko w darmowej ulotce

Live streaming video by Ustream

Tags: , , , , , ,

2 komentarze to “Tower Bridge – zwodzony most na Tamizie”

  1. From