Lip 22

Pałac Buckingham – na herbatce u Królowej

by in Londyn

Komnaty Pałacu Buckingham dla zwiedzających dostępne są tylko podczas letnich dni otwartych, które w tym roku przypadają na 27 lipca -31 sierpnia i 1-29 września  2013.

W bogato wyposażonych komnatach można zobaczyć największe skarby królewskiej kolekcji – malarstwo Rembrandta, Rubensa, Vermeera, Poussina, Canaletto, Claude, rzeźby Canovy i Chantrey; wspaniałe przykłady porcelany Sevres, oraz najlepsze angielskie i francuskie meble na świecie.

Pałac Buckingham

Pałac Buckingham

Pałac Buckingham jest oficjalną rezydencją Królowej w Londynie, służy jej ona między innymi do przyjmowania gości, oficjalnych imprez państwowych itp.

Historia Pałacu Buckingam  zaczyna się w roku 1702, kiedy to książę Buckinghamu buduje pałac jako swoją rezydencję w Londynie. Niedługo po tym, bo już w roku 1761 jego syn odsprzedaje dom ojca Jerzemu III. Po kolejnych kilku latach w 1774 roku Pałac Buckingham zostaje przemianowany na „Queen’s House” i zamieszkany przez królową Charlottę.

Od tamtej pory pałac był odnawiany i rozbudowywany a jego pierwsza przemiana dokonana przez czołowego na tamten moment architekta Nasha miała miejsce w 1820 roku na prośbę Jerzego IV. Nash zaprojektował wtedy nową część pałacu składającą się z pokoi z widokiem na zachodnią część ogrodów królewskich. Całe przedsięwzięcie podwoiło wielkość budynku. Pomimo licznych przemian przednia fasada budynku pozostała niezmieniona od ponad 300 lat.

Dziś Pałac Buckingham służy nie tylko jako dom dla Królowej i je męża Księcia Edynburga, ale też jako miejsce ich pracy. Jeśli na szczycie pałacu powiewa flaga to znaczy, że królowa jest obecna.

Drzwi pałacu dla odwiedzających otwierane są o godzinie 9.30 a zwiedzający są wpuszczani w grupach co 15minut. Wycieczka po królewskich komnatach przewidziana jest na około 2 – 2,5 godziny. Przerwy na odpoczynek przewidziane są przy wejściu dla odwiedzających, sali balowej, zachodnim tarasie i ogrodzie.

Godziny otwarcia

Komnaty Buckingham Palace

27 lipiec -31 sierpień  2013
otwarte codziennie 09:30-19:00
(ostatnie wejście 16:45)

1-29 września  2013
otwarte codziennie 09:30-18:00
(ostatnie wejście 15:45)

Ceny za wejście zaczynają się od:

19f za osobę (Komnaty Królewskie),

27,75f (Komnaty Królewskie, wycieczka po ogrodach)

33,25f (A Royal Day Out – Komnaty Królewskie, Royal Mews, Galeria Królowej)

Dokładniejsze informacje na temat cen można znaleźć <<tutaj>>

 

buckingham-palace-map_lrg

 

Tags: , , , , ,

Leave a Reply