Lip 09

Darmowe muzea w Londynie: British Museum

by in Londyn

British Museum zostało założone w 1753 roku i było pierwszym publicznym narodowym muzeum na świecie. Wstęp od samego początku był bezpłatny dla każdego kto ciekawy historii i sztuki. W XVIII wieku odwiedzało je około 5.000 ludzi rocznie, do dzisiaj ta liczba wzrosła do niemal 6.000.000.

British Museum

British Museum

Bogactwo zbiorów, ciekawych ekspozycji, całość rozmieszczona w ogromnym budynku British Museum. Wszystko to co widzieliśmy w podręcznikach do historii, począwszy od starożytnych cywilizacji, posążków, bożków, mumii, starożytnych monet, manuskryptów, hieroglifów, biżuterii,  biblijnych zapisków, i… i tak by można wymieniać bez końca. Sam nie wiem ile trzeba by spędzić czasu, żeby choć trochę poznać zbiory British Museum.

Dobrze przygotowana strona internetowa jest w stanie pomóc w tym niełatwym zadaniu i przygotować się do przyjścia do muzeum.

Poznaj najciekawsze eksponaty British Museum

1 godzina w muzeum
3 godziny w muzeum
Co warto obejrzeć z dziećmi
Gry na antycznych arenach
Sekretne skarby Wielkiej Brytanii
Historia świta w 100 eksponatach
Londyn, miasto w 20 eksponatach

Ponadto dostępna jest mapa muzeum

Jeżeli interesują Was konkretne eksponaty każdego dnia organizowane są 30-40 minutowe, darmowe wycieczki tematyczne (Daily eyeOpener tours).  Każda wycieczka zaczyna się w określonym miejscu – opis poniżej

 

Pozostałe wycieczki i pogadanki m.in piątkowe – wieczorne lub te płatne można znaleźć tutaj

 

Muzeum jest otwarte dla zwiedzających codziennie w godzinach 10.00–17.30
a w piątki do 20.30

 

Tags: , , , ,

Leave a Reply