Lip 01

Beachy Head

by in Wielka Brytania

Jakieś sto kilometrów na południe od Londynu jest takie miejsce, gdzie jedni życiem się cieszą a inni chcą od niego uciec. Ci pierwsi wspinają się na palce łapiąc każdy promyk słońca, ci drudzy z całej siły odpychają się od krawędzi klifu.

Beachy Head

Beachy Head

Beachy Head to strome, urwisko klifowe położone niedaleko miasta Eastbourne na południowym wybrzeżu Wielkiej Brytanii,. Piękno kredowych skał widocznych z oddalonego o kilkanaście kilometrów Brighton przyciąga tu mnóstwo turystów. Widoki z ponad 160-cio metrowego klifu zapierają dech w piersi a błękit wody, biel skał i zielone łąki pozwalają na pełny relaks w południowym słońcu.Dlatego też to właśnie miejsce jest popularnym celem turystów wybierającym się na jednodniowe wycieczki z Londynu.

Wybraliśmy się tam w ciepłe letnie południe, uzbrojeni w aparat fotograficzny, leżaki i solone paluszki, byliśmy gotowi zakosztować słońca.

beachy head

beachy head

Widoki przerosły nasze oczekiwania i pobudziły apetyt na następne wyjazdy do okolicznych miejsc. Naprawdę warto odwiedzić Beachy Head, urządzić sobie piknik czy chociaż usiąść w pobliskim pubie i napić się kawy lub zakosztować lokalnie wyrabianych krówek.

IMG_5845

Niestety nie tylko dla turystów to miejsce jest atrakcyjne. Beachy Head jest jednym z najpopularniejszym miejsc wśród samobójców w Wielkiej Brytanii, dlatego też wybrzeże jest regularnie patrolowane przez ratowników a na całej długości klifu rozmieszczono również budki telefoniczne skąd można za darmo zadzwonić do Samarytan oferujących pomoc.
Na zdjęciu po prawej w trawie małe krzyże upamiętniające tych którzy skoczyli.

Tags: , ,

6 komentarzy to “Beachy Head”

  1. From