Lis 27

Darmowe muzea w Londynie: Muzeum Victorii i Alberta

by in Londyn

Kolejne z serii muzeum które warto odwiedzić, nie wydając przy tym pensa:). No chyba, że na dodatkowe atrakcje, wystawy lub kubek kawy i ciastko.

Muzeum Victorii i Alberta znajduje się przy tej samej ulicy co Muzeum Historii Naturalnej i Muzeum Nauki, warto więc zaglądnąć i zakosztować nieco sztuki z całego świata.

 

Dokładniejszy opis co i jak prosto ze strony V&A Muzeum

Na końcu posta kilka fotek ze środka:)

 

Muzeum Victorii i Alberta

Muzeum Victorii i Alberta

Oficjalna strona Victoria & Albert Museum

V&A

V&A jest największym muzeum sztuki i rzemiosła artystycznego na świecie.  Pod względem zakresu i różnorodności zbiorów nie ma sobie równych.  Składają się na nie wytwory wielu z najbogatszych kultur świata, powstałe na przestrzeni ponad 3000 lat.  Kolekcja obejmuje ceramikę, meble, stroje, wyroby ze szkła i metalu, biżuterię,  fotografie, rzeźbę, tkaniny i malarstwo.

Na uwagę zasługują także wspaniale wystawy British Galleries 1500-1900, gdzie prezentowane sa najciekawsze eksponaty ze zbiorów muzeum V&A, ilustrujące 400-letnie dzieje brytyjskiej sztuki i rękodzieła.  W Muzeum można tez obejrzeć narodowa kolekcje fotografii.

W ramach rozbudowy Muzeum otwarto wiele nowych galerii, w tym miedzy innymi działy poświęcone architekturze, malarstwu i rzeźbie, a także galerie poświęcona sztuce islamu.  Oprócz wystaw stałych, Muzeum organizuje także wystawy czasowe i inne imprezy kulturalne.

W Bethnal Green znajduje sie oddział V&A poświęcony dzieciom (Museum of Childhood).  Wstęp jest bezpłatny.

www.museumofchildhood.org.uk

Godziny otwarcia

Codziennie oprócz piątków: od 10:00 do 17:45
W piątki: od 10:00 do 22:00 (niektóre galerie otwarte są po 18:00)
W dniach 24-26 grudnia Muzeum jest nieczynne.

Przejście podziemne prowadzące bezpośrednio ze stacji metra South Kensington do Muzeum V&A czynne jest codziennie od godz. 10:00 do 17:30, z wyjątkiem przerw zarządzonych przez dyrekcje londyńskiego metra.

Adres

Victoria and Albert Museum
Cromwell Road
London SW7 2RL

Tags: , , , , , , , , , ,

2 komentarze to “Darmowe muzea w Londynie: Muzeum Victorii i Alberta”

  1. From