Cze 19

Zmiana warty pod Buckingham Palace

by in Londyn

W samym sercu miasta, pod bacznym okiem królowej niemal każdego dnia odbywa się półgodzinna zmiana warty pod Buckingham Palace. W uroczystej paradzie uczestniczą jednostki reprezentacyjne wojska  całej Wielkiej Brytanii.

 

Zmiana warty pod Buckingham Palace

Zmiana warty pod Buckingham Palace

Daty i godziny rozpoczęcia zamiany warty można znaleźć na stronie <<Zmiana warty pod Buckingham Palace>> . Na stronie dostępny jest również wykaz jednostek wojskowych, jakie w danym dniu będą pełniły wartę oraz czy towarzyszyć im będzie muzyka lub jakieś dodatkowe atrakcje. Informacje publikowane są z około miesięcznym wyprzedzeniem.

W przypadku silnych opadów deszczu zmiana warty jest również odwoływana, warto więc zaplanować sobie wycieczkę w zgodzie z prognozą pogody:)

W czerwcu 2012 zmiana warty zaczyna się ok. 11.15 kiedy to pod zamkiem zaczyna się formować oddział strażników. O 11.30 oficjalnie zaczyna się zmiana warty,  codzienny rytuał kończy się  o 12.00.

Dla ciekawskich, czarna czapa którą noszą brytyjscy strażnicy królowej nazywana jest „Bearskins”  (coś jakby niedźwiedzie skóry) i waży 665gram. Niektóre z nich mają ponad 100 lat i przekazywane są z ojca na syna.

Poniżej oficjalny film zmiany warty

Tags: , , , , , , , , ,

One Response to “Zmiana warty pod Buckingham Palace”

  1. From