Kwi 08

Brighton

by in Brighton

Jakieś czterdzieści minut pociągiem na południe od Londynu jest takie miejsce, gdzie w każdy cieplejszy dzień na kamienistej plaży wylegują się tysiące turystów.

br01

plaża w Brighton

Pociągi kursujące co jakieś pięć, może dziesięć minut ruszają z Victorii,  zahaczają o lotnisko Gatwick i dalej prosto do Brighton. W wagonach ciężko znaleźć miejsce siedzące, a bywa i tak, że trudno o stojące, nikt jednak nie narzeka wyczuwając już nadciągającą bryzę i zapach ryby smażonej w nabrzeżnych knajpkach.

 

Pierwsze promienie ciepłego wiosennego słońca wabią do Brighton całe rzesze turystów. Jedni w małych grupkach siedzą na plaży prężąc się do słońca, inny zajadają się owocami morza, popijając przy tym zimne piwko. Nie brakuje tam również amatorów mocnych wrażeń spędzających czas na molo.

Większość atrakcji turystycznych miasta znajduje się tuż przy nabrzeżu. Na przeciwko wzorowanego na Londyńskim Oku punktu widokowego znajduje się oceanarium w którym znajduje się  najdłuższy w Europie podwodny tunel, gdzie z bliska można zobaczyć rekiny i inne zwierzęta morskie.

Oceanarium z powodu przebudowy jest tymczasowo zamknięte, ma zostać otworzone zaraz po Wielkanocy 2012. Dokładne informacje dotyczące oceanarium można znaleźć pod tym adresem Oceanarium Brighton . Niewątpliwie warte zobaczenia jest zbudowane w 1889 roku molo, z którego rozciąga się wspaniały widok na miasto. Jednak widoki to tylko jedna z atrakcji mola, można tu spróbować swoich sił w kasynie lub wesołym miasteczku. Miejsca które warto by było jeszcze zobaczyć to Royal Pavilion z XVIII – XIX wieku, oraz Volks’s Electric Travel – kolejka elektryczna z 1883 roku, której trasa przebiega wzdłuż wybrzeża, od stacji Aquarium  do stacji Marina. Jeśli więc szukacie pomysłu jak spędzić weekend i nie chcecie zostawać w centrum – polecam Brighton.

 

 

 

 

 

 

Leave a Reply