Lis 22

po wycieczce do centrum Londynu

by in Londyn

Na pierwszy raz wybraliśmy nr.1 z repertuaru wycieczek do centrum miasta czyli NEW London FREE TOUR spod Hyde Park Corner.

londontourPoczątek to zbiórka na środku placu pod pomnikiem jeźdźca na koniu, który niechlubnie zasłużył się wymyślaniem coraz to nowszych podatków nakładanych na wyspiarzy.
Dostajemy bilet i od tej pory mamy już swojego przewodnika. Trafiliśmy na Andrew – dosyć ekspresyjnie wyrażającego swoje myśli człowieka, który w historie miasta wplata sytuacyjne żarciki.

Ogromnym plusem wycieczki było to, że mieliśmy okazję zobaczyć królową, która z pod pałacu Buckingham wyjechała swoim Bentleyem. Z odległości jakichś 3-4metrów widzieliśmy miłą, starszą panią machającą do nielicznych wycieczkowiczów.

Na końcu wedle uznania podchodzi się do przewodnika dając mu jakiś napiwek, tak mniej więcej 5-10Ł od dwóch osób. Potem można wybrać się na piwko lub coś do zjedzenia.

My zaraz po wycieczce, która trwała jakieś 2,5godziny poszliśmy na londyńskie oko (ok. 18,5Ł od osoby), a potem piechotą na Tower Bridge, który świetnie wyglądał oświetlony przy zachodzącym słońcu (mniej zaprawionym piechurom polecałbym jednak wziąć metro lub autobus).

Spod mostu podeptaliśmy kolejne kilometry oglądnąć Piccadilly Circus nocą, żeby nie być pod jego wrażeniem, zwłaszcza że widzieliśmy już Times Square który wręcz rozświetla i tak jasny nocą Nowy Jork. Potem już na Victorię i do domu.

Mapy centrum można znaleźć na słupach, przy przystankach, nie ma z tym większego problemu. Poza tym są drogowskazy z kierunkami na najpopularniejsze atrakcje. Ja jednak pomimo to miałem mapę i przydała mi się parę razy.

pzdr!

Tags: , , ,

Leave a Reply